Омладинске новине су крајем марта 2025. године организовале школу новинарства за децу узраста од 7 до 14 година под називом „Млади видео новинари“. Овај пројекат омогућио је младим полазницима да се упознају са основама новинарства, медијима, те да се практично опробају у раду са видео опремом.
Током првог сусрета, деца су имала прилику да се упознају са радом у апликацији Cap Cut, која им је омогућила да снимају и монтирају своје прве видео садржаје на мобилним телефонима. Уз помоћ ментора (Сара Петковић) и стручњака из области новинарства (Варвара Лазаревић), млади су вежбали основе снимања и монтаже, чиме су се први пут сусрели са професионалним техникама у области видеа.
Циљ школе није био само да деца науче како да снимају и монтирају видео материјале, већ и да се упознају са свим аспектима новинарства, укључујући комуникацијске алате и технике. Омладинске новине планирају да наставе сарадњу с учесницима школе и да у будућности емитују кратке видео садржаје које ће млади новинари сами креирати.

Нове генерације све више конзумирају садржаје путем интернета и друштвених мрежа, што представља изазов за традиционалне медије, те је важно ангажовати младе у процесу стварања садржаја и тако помоћи развој медијске писмености.
Основна идеја портала „Омладинске новине“ је афирмативно извештавање о младима, које има за циљ да поправи недостатак објективног извештавања у домаћим медијима. Наиме, често се дешава да медији извештавају негативно, сензационалистички или стављају децу и младе у неповољан положај као учеснике одређених догађаја. Циљ извештавања о деци и младима, како за њих, тако и о њима, јесте да пружи корисне информације које могу помоћи у њиховој заштити и подршци. Омладинске новине настоје не само да исправе постојеће негативне трендове, већ и да креирају простор за глас младих, омогућавајући им да буду активни учесници у стварању садржаја који је намењен управо њима.

Ова школа новинарства за младе је доказ како едукација нових генерација новинара може допринети бољој и одговорнијој медијској пракси, која узима у обзир специфичне потребе и права деце.