Свих шест такмичара из Србије освојили признања на математичкој олимпијади

Свих шест такмичара из Србије освојили признања на математичкој олимпијади

На 65. Међународној математичкој олимпијади у граду Бату у Великој Британији, свих шест такмичара олимпијског тима Србије, освојили су значајна признања, саопштило је Друштво математичара Србије.

Свих шест такмичара из Србије освојили признања на математичкој олимпијади!

„Ученици Математичке гимназије у Београду, Стефан Шебез, Гвозден Лапчевић, Михаило Јанчевић и Новак Деспотовић, освојили су сребрне медаље, док се бронзаном медаљом окитио Страхиња Сврзић, ученик гимназије „Светозар Марковић” из Ниша. Похвалом је награђен Стеван Радивојевић, такође ученик Математичке гимназије у Београду”, наведено је у саопштењу.

У званичној конкуренцији на овом, најзначајнијем такмичењу за ученике средњих школа, које је одржано од 11. до 22. јула, учествовало је 609 такмичара из 109 земаља из целог света.

Руководиоци тима Србије били су Миљан Кнежевић са Математичког факултета и Теодор вон Бург из Математичке гимназије.

Извор: Стартуј

 

Leave a comment