Ослањајући се на резултате УНИЦЕФ-а који показују да готово 40 одсто младих у Србији сматра да би стигма у вези са менталним здрављем морала да се смањи како би се охрабрили да потраже неопходну помоћ, Maybelline New York је, на таласу своје глобалне кампање Brave Together, покренуо иницијативу у Србији за дестигматизацију анксиозности и депресије код младих и пружио подршку УНИЦЕФ-у у Србији да и у наредном периоду настави да развија и унапређује саветодавно-едукативну платформу „Све је ОК“. На њој млади узраста од 15 до 30 година сваког дана од 18 до 22 часа могу да потраже бесплатне и анонимне савете стручњака о томе како да се изборе са менталним потешкоћама.

Захваљујући Brave Together кампањи, регистрован је значајан пораст интересовања за бесплатну психолошку подршку. У августу и септембру остварено је тек нешто више од 200 чет сесија, да би у првом месецу кампање, у октобру, забележено готово 550 сесија. Статистички гледано, посета платформи порасла је за више од 150 одсто. У поређењу са подацима из маја, када су Србију потресле незапамћене трагедије, у октобру је забележен пораст од више од 60 одсто. То су врло јасни показатељи колико је важно да се младима посвети више пажње и да се са њима много отвореније разговара о менталном здрављу.
Управо на трагу те мисије, Maybelline New York је подржао УНИЦЕФ да његови стручни сарадници на факултетима широм Србије одрже предавања о важности очувања менталног здравља и студентима представе нови програм узајамне вршњачке подршке БРАВЕ Талк, који треба да их охрабри да једни са другима разговарају о овој важној теми и заједно проналазе решења за менталне проблеме који их оптерећују.
Серијал предавања отпочео је 10. октобра, тачно на Светски дан менталног здравља, на Економском факултету Универзитета у Београду, где је Бојана Регоје, стручна сарадница УНИЦЕФ-а, психолошкиња и психотерапеуткиња, одржала интерактивну радионицу и упознала студенте са свих 5 принципа БРАВЕ комуникације: они су научили како да препознају знаке када је некоме тешко, како да пронађу сигуран простор за поверљив разговор, како да активно постављају питања, воде рачуна о осећањима
својих пријатеља и колега и охрабре их да потраже стручну помоћ. Осим тога, студентима је објашњено и на које све начине могу да, потпуно бесплатно и анонимно, користе платформу svejeok.rs.
Затим се овај својеврсни караван за очување менталног здравља младих преселио на југ Србије и посетио друге универзитете. На Филозофском факултету Универзитета у Нишу предавање о БРАВЕ Талк програму студентима је одржала Нинослава Митић, такође стручна сарадница УНИЦЕФ-а, док је у препуном амфитеатру Факултета педагошких наука у Јагодини Универзитета у Крагујевцу са студентима разговарала проф. др Биљана Стојановић са истоименог факултета. Оба предавања привукла су велику пажњу студената, што је само још један показатељ колико је важно да се са младим људима о овој теми разговара како би се скинула стигма са ње и како би се они охрабрили да потраже помоћ од стручних лица.
У новембру је одржано додатно предавање на Универзитету у Београду. Бојана Регоје је разговарала са студентима Факултета организационих наука (ФОН) и представила им БРАВЕ комуникацију баш као и њиховим колегама са Економског факултета, чиме је завршена ова друштвено одговорна кампања.
Млади људи широм Србије сада су упућени на које све начине могу да се постарају о свом менталном здрављу, а да их то притом не кошта ни једног динара. Платфoрма „Све је ОК“ ће и даље бити њихов најбољи савезник у тој нимало лакој борби, али дошло је време да сада сви буду храбри заједно и о овој теми разговарају слободно, без задршке и стега које су их досад спречавале да дишу пуним плућима.