Не одустајући од највеће научне прославе у Европи ни ове године, Европска ноћ истраживача биће одржана 27. и 28. новембра у виртуелном окружењу, доносећи путем интернета бројне научне изазове и дружења са научницима. У години која протиче у знаку и даље актуелне пандемије, организатори Европске ноћи истраживача одлучили су да удруже снаге и радозналцима свих узраста широм Србије понуде научни програм који ће бити доступан кроз свега неколико кликова.
Тема овогодишње Ноћи истраживача је дигитална наука! Биће представљени сви начини коришћења дигиталних медија у истраживању и учењу. Већина програма ове године биће у онлине формату. Бројни снимци демонстрација биће постављени на wеб страници и YоуТубе каналу Ноћи истраживача.
Једанаеста “Ноћ истраживача” у Новом Саду, одржаће се у петак 27. новембра али ће њена прослава почети већ од 15. новембра!
Од 15. новембра у павиљону поред зграде Ректората новосадског универзитета биће постављена интерактивна изложба “Научно игралиште” која ће моћи да се посети сваког дана од 12-18h. У исто време биће лансирана апликација “Ноћ истраживача” за андроид телефоне са којом сваки “посетилац” уз помоћ игре “Лов на науку” открива и сакупља трофеје по граду. Ова апликација омогућава и трагање за научницима са којима је планирано дружење уз кафу или сок, 27. новембра.
У самој Ноћи истраживача 27. новембра на YоуТубе каналу биће емитован програм уживо. Биће неколико предавања на тему ЦОВИД-19 епидемије али и о научним достигнућима до којих се дошло током пандемије. Посетиоци ће у коментарима моћи да постављају питања предавачима.
Повежите се дигитално са науком 27. новембра, а већ сада запратите нашу ФБ страницу и YоуТубе канал!
Европска ноћ истраживача у Србији финансирана је из програма „ХОРИЗОН 2020“ који представља највећи програм Европске уније за истраживање и иновационе делатности, а у оквиру потпрограма Марија Склодовска-Кири. Сва научна дешавања реализују се кроз три пројекта. Пројекат ReConNeCt (Research, Connections, Networks and Culture) води Универзитет у Новом Саду и Природно математички факултет Нови Сад са партнерима: Центар за промоцију науке (ЦПН), Креативно едукативни центар, Удружење научних комуникатора – Науком, Висока техничка школа струковних студија Зрењанин И Висока техничка школа струковних студија Суботица.
Све информације о садржајима, локацијама и сатници овогодишње Ноћи истраживача могуће је проверити на сајту www.nocistrazivaca.rs.