Резултати конкурса Табла Фест 20

На овогодишњи конкурс Нишког креативног студија и Интернет часописа за подстицање дечјег стваралаштва „Табла“ за најбоље литерарне и ликовне радове ученика основних школа одазвало се више од 250 аутора са укупно 315 литерарних и ликовних радова.

Да ли те занимају резултати  конкурса?

 

 

 

 

Сви ликовни и литерарни радови са овогодишњег конкурса ће бити представљени у Интернет часопису за подстицање дечјег стваралаштва „Табла“ (сваког дана по један, тачно у подне), као и у Зборнику радова који ће изаћи у електронском облику и биће доступан свима – бесплатно.

Свим награђеним и похваљеним ауторима ће е-поштом стићи дипломе и похвалнице, а менторима захвалнице.

На ток овогодишњег конкурса је у великој мери утицала и пандемија Ковид-19, због које смо морали да одустанемо од организације Фестивала дечјег стваралаштва „Табла Фест 20“, рада Дечијег жирија за литерарне радове, штампања диплома, али и да одложимо рад жирија за оцењивање литерарних и ликовних радова за почетак нове школске године. Претпостављамо да је пандемија утицала и на рад поште (нпр. рад из Скопља који је послат средином марта у Ниш је стигао тек почетком јуна). У сваком случају у редакцију није стигао ниједан ликовни рад из треће категорије, што је просто невероватно…
Но, пређимо на резултате:

Резултати литерарног конкурса – Стручни жири:

На 7. конкурс часописа за дечје стваралаштво „Табла“ пристигао је велики број литерарних радова из свих крајева Србије и дијаспоре. На задате теме, Моја табла широка као свемир; Прича/песма/слика са бакиног/декиног тавана; Прича/песма/слика је мала за онакву доброту, ученици основних школа показали су снагу маште и талента.
Жири у саставу Ивана Ђукровић, песникиња, Момир Драгићевић, књижевник и Срђан Сиђа Живковић, главни уредник Табле, одлучио је да су најбољи литерарци на конкурсу часописа Табла 2020. године следећи учесници:

Прва категорија:

1. местоУрош Недељковић, I-1, ОШ „Др Зоран Ђинђић” Ниш, Србија, Учитељица: Мирјана Јовановић
2. местоТара Станојевић, II разред, ОШ ,,Љуба Нешић“ Зајечар, Србија, Учитељица: Данијела Мијајловић
2. местоИлија Живадиновић, I-1, ОШ „Др Зоран Ђинђић” Ниш, Србија, Учитељица: Мирјана Јовановић
3. местоВидак Драшковић, II-2, ОШ „Др Јован Цвијић“ Смедерево, Србија,Учитељица – ментор: Слађана Богосављевић
3. местоНиколина Весковић, II-1, ОШ ,,Доситеј Обрадовић“ Врба, Краљево, Србија, Ментор: Зорица Љешевић, учитељ

Друга категорија:

1. местоДуња Крнетић, V-1, ОШ „Татомир Анђелић“ Мрчајевци, Србија, Ментор: професор Снежана Симеуновић
2. местоТамара Јоковић, VI-1, ОШ „Анто Ђедовић“ Бар, Црна Гора, Ментор: Светлана Кнежевић, професор
2. местоЈован Рајовић, IV-1, ОШ „Нада Пурић“ Ваљево, Србија, Учитељица: Виолета Кењић
3. местоНикола Јанићијевић, IV, ОШ „Вук Стефановић Караџић“ Крагујевац, Србија, Ментор: Александар З. Јањушевић
3. местоДамјан Василић, III-1, ОШ „Карађорђе“, Остружница, Београд, Србија, Учитељ: Драгана Аврамовић

Похвале:
Анђелија Ђурковић, VI-1, ЈУ ОШ „Анто Ђедовић“ Бар, Црна Гора, Ментор: Светлана Кнежевић, професор.
Србија Симоновић, V-1, ОШ „Васа Чарапић“ Бели Поток, Београд, Србија, Наставница: Снежана Стојановић.
Андреј Веселиновић, III-4, ОШ „Срефан Немања“ Ниш, Србија, Ментор: Ирена Сретић.

Трећа категорија:

1. местоТеодора Спасојевић, VI-2, ОШ „Васа Чарапић“ Бели Поток, Београд, Србија, Наставница: Снежана Стојановић.
2. местоЛана Вељковић, VI-3, ОШ „Васа Чарапић“ Бели Поток, Београд, Србија, Наставница: Снежана Стојановић.
2. местоАлександра Лукић, VII, Литерарна радионица библиотеке ,,Глигорије Возаровић“ Сремска Митровица, Србија, Библиотекар: Мирјана Делић.
3. местоАлександар Анђелковић, VII, ОШ „Вук Караџић“ Ћуприја, Србија, Ментор: Драгана Благојевић.
3. местоКатарина Лазаревић, VI-2, ОШ „Васа Чарапић“ Бели Поток, Београд, Србија, Наставница: Снежана Стојановић.
3. местоМарко Мијајловић, VI-3, ОШ „Васа Чарапић“ Бели Поток, Београд, Србија, Наставница: Снежана Стојановић.

Резултати ликовног конкурса:

Прва категорија:

1. местоУрош Милошевић, предшколац, ППУ „Киндергарден“ Београд, Србија, Проф.раз.наст. Мерима Јовановић.
2. местоАна Динић, I-2, ОШ „Светозар Марковић“ Лесковац, Србија, Учитељица: Татјана Стојковић.
2. местоМатеја Радовић, предшколац, ППУ „Киндергарден“ Београд, Србија, Проф.раз.наст. Мерима Јовановић.
2. местоНикола Митровић, II, ОШ „Јастребачки партизани“ Мерошина, ИО Доња Расовача, Србија, Проф. раз. наставе: Драгана Станојевић.
3. местоВелизар Гемовић, предшколац, ПУ „Стоногица“ Сремска Митровица, Србија, Ментори: Наташа Арсенијевић и Весна Станимировић
3. местоМихајло Писаревић, II, Ликовна радионица библиотеке „Глигорије Возаровић“ Сремска Митровица, Србија, Библиотекар: Мирјана Делић.
3. местоТеодор Илић, предшколац, ППУ „Киндергарден“ Београд, Србија, Проф.раз.наст. Мерима Јовановић.
Специјална награда за ликовни изразПавле Ђоковић, 1-2, ОШ „Наталија Нана Недељковић“ Грошница, Крагујевац, Србија, Ментор: Ивана Иванковић.

Похвале:
Дамјан Стефанов, II, ОШ „Лазо Ангеловски“ Скопље, Северна Македонија, Учитељице: Лидија Божиноска и Ивана Младеновска
Таша Буљан, I, ОШ Малешница Загреб, Хрватска
Теодора Јовелић, предшколац, ПУ „Стоногица“ Сремска Митровица, Србија, Ментор: Весна Станимировић
Урош Милошевић, предшколац, ППУ „Киндергарден“ Београд, Србија, Проф.раз.наст. Мерима Јовановић

Друга категорија:

1. местоНеда Трпески, III-4, ОШ „Стефан Немања“ Ниш, Србија, Ментор: Ирена Сретић.
2. местоЛенка Подорешки, III, Ликовна радионица библиотеке „Глигорије Возаровић“ Сремска Митровица, Србија, Библиотекар: Мирјана Делић.
3. местоАлекса Богдановић, III-4, ОШ „Стефан Немања“ Ниш, Србија, Ментор: Ирена Сретић.
3. местоТара Радоњић, III-4, ОШ „Стефан Немања“ Ниш, Србија, Ментор: Ирена Сретић.
Специјална награда за ликовни изразКалина Делић, III-3, ОШ „Стефан Немања“ Ниш, Србија, Ментор: Новица Миладиновић.
Специјална награда за групни радХана Божић и Наталија Илић, III-1, ОШ „Јован Јовановић Змај“ Обреновац, Београд, Србија, Учитељица: Љиљана Јанковић

Похвалe:
Анђелија Гроздановић, III-4, ОШ „Стефан Немања“ Ниш, Србија, Ментор: Ирена Сретић
Катарина Пејчић, III-4, ОШ „Стефан Немања“ Ниш, Србија, Ментор: Ирена Сретић
Константин Станковић, III-4, ОШ „Стефан Немања“ Ниш, Србија, Ментор: Ирена Сретић
Немања Јовић, IV-2, ОШ „Јован Цвијић“ Прово, Србија, Учитељ: Биљана Милошевић
Нина Величковић, III-4, ОШ „Стефан Немања“ Ниш, Србија, Ментор: Ирена Сретић

Трећа категорија:

Ове године у редакцију није стигао ниједан рад из треће категорије.

Жири у саставу: Драган Маринковић, директор „Табле“, Марина Цветковић, учитељица и Дејан Марковић, наставник ликовног је на основу прегледаних 150 радова, који задовољавају задате критеријуме конкурса, донео одлуку као што је горе наведено.
Деца су у раду највише користила водене боје и темпере, али и пастелне и дрвене боје као и фломастере на картонској или папирној подлози различитих формата. Било је и мозаика и комбинованих техника.
Критеријуми којима се жири служио су стандардни: (1) оригиналност, затим (2) слобода изражавања (маштовитост) и (3) храброст у употреби боја.
Ове године су се квалитетом издвојили радови ученика: ППУ „Киндергарден“ из Београда, ОШ „Стефан Немања“ из Ниша и Ликовне радионице библиотеке „Глигорије Возаровић“ из Сремске Митровице

Извор: Табла

Коментари

Leave a reply